Schréder wprowadza nową platformę IoT dla inteligentnego oświelenia oraz smart cities - Schréder EXEDRA

Grupa Schréder dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim Klientom najlepsze usługi i towarzyszyć im na każdym kroku ich wyjątkowej podróży w zakresie oświetlenia. W związku z tym Schréder ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek Schréder EXEDRA, nowej platformy IoT  do zarządzania systemami i usługami dla inteligentnego oświetlenia oraz Smart Cities. Wprowadzenie nowej palatformy Schréder EXEDRA nastapiło 3 listopada 2020 roku.

  Efektywne zarządzanie oświetleniem publicznym może przynieść znaczne oszczędności energii, ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i mieć znaczący wpływ na środowisko naturalne. Schréder EXEDRA jest najbardziej zaawansowanym systemem zarządzania oświetleniem na rynku, służącym do sterowania, monitorowania i analizy oświetlenia ulicznego w sposób przyjazny dla użytkownika. Dzięki tej nowej platformie, zarządcy infrastruktury mogą zdalnie sterować pracą opraw, ściemniać je w zależności od potrzeb, wysłać zgłoszenie, łatwo stworzyć raporty, czy wejść w interakcję z sensorami i urządzeniami zainstalowanymi w przestrzeni publicznej.

  Schréder EXEDRA jest potężnym narzędziem dla miast, zarządców infrastruktury oraz wykonawców, które pozwala na znaczne oszczędności energii i lepsze zdalne zarządzanie siecią opraw oświetleniowych. W dłuższej perspektywie ta zupełnie nowa platforma może odegrać kluczową rolę w podejmowaniu strategicznych decyzji, które będą kształtować przyszłość naszych miast.

  Nicolas Keutgen
  Dyrektor ds. innowacji w firmie Schréder

  Architektura platformy Schréder EXEDRA jest:

  • Otwarta: Schréder przyjął podejście technologiczno-agnostyczne, opierając się na otwartych standardach i protokołach, aby zaprojektować architekturę, która jest w stanie płynnie współdziałać z oprogramowaniem i rozwiązaniami sprzętowymi innych firm.
    
  • Interoperacyjna: oferując możliwość sterowania oprawami oświetleniowymi (i innymi urządzeniami), zarządzania sterownikami, integracji czujników innych marek oraz łączenia się z urządzeniami i platformami innych producentów.
    
  • Znormalizowana: Schréder odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu standaryzacji z sojuszami i partnerami takimi jak uCIFI, TALQ czy Zhaga. Wspólnymi siłami dostarczamy rozwiązanie zaprojektowane do poziomej i pionowej integracji, od urządzeń do oprogramowania oraz języka (modelu danych).
    
  • Umieszczona w chmurze: kierując szczególną uwagę na bezpieczeństwo danych naszych Klientów, wybraliśmy najlepszego dostarczyciela usług na świecie, MicrosoftTM Azure, zapewnia on, na najwyższym poziomie zaufania, transparentność, zgodność ze standardami i zgodność z przepisami.
    
  • Prosta: Schréder EXEDRA został zaprojektowany jako rozwiązanie typu plug-and-play, które umożliwia szybkie i łatwe wdrożenie podłączonej sieci oświetleniowej. Co więcej, zarządcy infrastruktury mogą korzystać z tego potężnego narzędzia do ustawiania własnych procedur i zautomatyzowanych działań, w oparciu o zdefiniowane przez siebie zasady i warunki, aby uprościć operacje i zautomatyzować powtarzające się zadania.
    
  • Elastyczna i skalowalna: funkcje Schréder EXEDRA mogą być wdrażane niezależnie, a platforma jest w pełni konfigurowalna, włącznie z narzędziami do zarządzania użytkownikami i polityką wielu najemców, które umożliwiają wykonawcom, przedsiębiorstwom użyteczności publicznej lub dużym miastom rozdzielenie projektów.
    
  • Bezpieczna: Schréder Exedra opiera się na podejściu wielowarstwowym, w ramach którego konkretne środki bezpieczeństwa podejmowane są na poziomie urządzeń, komunikacji i chmury. Ta metodologia bezpieczeństwa zapewnia ciągłą analizę wektorów ryzyka związanego z bezpieczeństwem oraz łagodzenie zagrożenia poprzez procesy i mechanizmy bezpieczeństwa.

  Schréder EXEDRA oferuje nową warstwę wymiernych korzyści, które maksymalizują zwrot z inwestycji i stwarzają nowe możliwości dla miast, jednocześnie zapewniając obywatelom na całym świecie bezpieczeństwo, dobrobyt i zrównoważony rozwój". Dodaje również, że "miasta zwracają coraz większą uwagę na środowisko naturalne". Platforma Schréder EXEDRA została opracowana przez Schréder Hyperion, nowoczesne centrum rozwoju Grupy Schréder poświęcone inteligentnym rozwiązaniom oświetleniowym dla miast z zakresu SMART CITY aby pomóc w przejściu do bardziej inteligentnej i zrównoważonej infrastruktury miejskiej. Zapewniamy naszym Klientom możliwość oszczędzania energii i skonfigurowania odpowiedniego oświetlenia we właściwym miejscu, ponieważ jesteśmy gotowi aktywnie zająć się wpływem oświetlenia na faunę i florę oraz chronić niebo przed zanieczyszczeniem światłem. Chcemy mieć pewność, że nasze projekty oświetleniowe ułatwiają generowanie oszczędności energii, chronią przyrodę i ciemne niebo, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i wygodę w naszych miastach.

  Werner de Wolf - Schréder CEO
  Werner de Wolf
  Dyrektor Generalny Grupy Schréder